1942 - Norge
Tysk feltpost i Norge. Ufrankeret feltpostbrev med indhold dateret "Norwegen" og stemplet FELDPOST 5.10.1942 til Tyskland. Fra soldat ved feldpost-nr. L33453 (= 9. Komp. Luftnachrichten-Regiment 5). Flot briefstempel.
Lot: 136371
DKK 100,00 |
2. verdenskrig
Breve > Norge > 2. verdenskrig