1945 - Danmark - 1000

Fortrykt ufrankeret krigsfange dobbelt foldebrev dateret d. 4.2.1945 stemplet 7.3.1945 via Dansk Røde Kors d. 15.3.1945 til København. Fra dansk politimand Helge Jensen i Stalag IVD Torgau. Violet lejrcensur. Ubenyttet svardel.

Lot: 242742
DKK 500,00