1912 - Island - 43, 44 - 1000

Dansk 2 øre og 3 øre Bølgelinie på islandsk brevkort (Isafjördur) dateret Reykjavik d. 29.7.1912 og stemplet Kjøbenhavn d. 9.8.1912 til København. Iflg. indhold sendt via "Ceres" til Danmark.

Lot: 140570
DKK 200,00