1926 - Finland - 1000
1 mk. Løve på brevkort (S/S "Torneå") dateret den finske skærgård annulleret med svensk stempel i Stockholm d. 17.5.1926 og sidestemplet "Från Finland" til København, Danmark.
Lot: 248402
DKK 150,00 |