1912 - Danmark - 64 - 1000

Russisk 2 kop. Våben i parstykke og dansk 5 øre Bølgelinie på blandingsfrankeret brevkort dateret St. Petersborg d. 17.8.1912 stemplet Kjøbenhavn d. 24.8.1912 til København, Danmark. Fra sømand ombord på S/S "Absalon"

Lot: 248552
DKK 150,00