1964 - Danmark - 13 - 1000
4 sk. Krone/Scepter på brev dateret Kiel d. 11.11.1864 til Kjøbenhavn. Annulleret ved ankomst med nr.stempel “1” og sidestemplet Kjøbenhavn d. 12.11.1864. Udtakseret i “6” sk. porto. Nota vedr. gods sendt med dampskibet “Aurora” fra Kiel - Kjøbenhavn.
Lot: 146
Sluttet | 05-07-2016 21:31:25 |
Vindende bud: | DKK 450,00 |
Bud historik: | 1 bud |
Breve > Danmark posthistorie > Militaria