1930 - Grønland - 124 - 3931
10 øre Bølgelinie på lokalbrev med indhold dateret i Ivigtut d. 24.6.1930 stemplet København d. 8.7.1930. Iflg. påskrift og indhold sendt med kryolitselskabets skib S/S “Julius Thomsen” til Danmark.
Lot: 428
Sluttet | 01-09-2016 12:09:52 |
Start bud: | DKK 500,00 |
Bud historik: | 0 bud |
Breve > Grønland > Posthistorie