1906 - Island - 35, 36 - 1000
3 aur (4) og 4 aur Chr. IX på brev dateret i Akureyri d. 19.7.1906 annulleret med skibsstempel Fra Island og sidestemplet Kjøbenhavn d. 30.7.1906 til Kjøbenhavn - eftersendt til Hillerød med lapidar stempel Kjøbenhavn II d. 30.7.1906. Fra ornitolog Richard Hørring.
Lot: 460
Sluttet | 05-07-2016 22:39:27 |
Vindende bud: | DKK 2.000,00 |
Bud historik: | 1 bud |