1912 - Island - 54 - 1000
5 øre Fr. VIII på brevkort (krydseren “Heimdal”) dateret i Nordsøen d. 21.6.1912 og annulleret med skibsstempel Fra Island og sidestemplet Kjøbenhavn d. 30.6.1912 til Odense. “Heimdal” på rejse som kadetskib til Færøerne, Island, Kingstown og Boulogne (28.5.5-14.9.1912).
Lot: 462
Sluttet | 12-09-2016 08:47:58 |
Start bud: | DKK 1.000,00 |
Bud historik: | 0 bud |