1832 - Norge
1832. Francobrev med indhold dateret i Christiansand d. 14.9.1832 til Bordeaux, Frankrig. Sort DANEMARCK PAR HAMBOURG og T.T.R.4., samt rødt Allemagne p. Givet. Påskrevet: Franco Hamburg. Ankomst stemplet i Bordeaux d. 3.10.1832. Fuldt indhold.
Lot: 466
Sluttet | 12-09-2016 08:47:58 |
Start bud: | DKK 500,00 |
Bud historik: | 0 bud |
Førfilateli/Franco
Breve > Norge > Norge