1916 - Tyskland - 6262
Ufrankeret feltpostkort (Hørnum fyrtårn) dateret Hørnum og stemplet Westerland d. 2.11.1916 med briefstempel: "Inselwache SYLT / Briefstempel" og håndskrevet "Milit. geprüft" til Ballum pr. Tondern.
Lot: 252060
DKK 150,00 |
Europa
Tyskland
Tyske Rige
Postkort > Møller og Fyrtårne
Breve > Slesvig > 1. Verdenskrig