1914 - Dansk Vestindien

Fransk internationalt adressekort for pakke på efterkrav fra Paris d. 29.7.1914 via St. Nazaire til St. Thomas, Dansk Vestindien. Ank.stemplet St. Thomas d. 15.10. 1914. Vedhæftet opkrævningsformular, tolddeklaration og omregningsseddel påskrevet “Mangler”.

Lot: 3113508
Sluttet 07-08-2016 22:17:00
Vindende bud: DKK 825,00
Bud historik: 3 bud