1945 - Danmark - EB 99, 256 - 1000
7 øre helsagsbrevkort opfrankeret med 8 øre Bølgelinie fra København d. 1.8.1945 til Lakholm, Sverige. Passér stemplet ved den danske efterkrigscensur (krone)/347/Danmark. Interessant tiltryk på bagsiden signeret "Marna JN 1944".
Lot: 252801
DKK 100,00 |
Helsager
Enkeltbrevkort
Breve > Danmark posthistorie > 2. verdenskrig
Postkort > Tegnede Kort