1864 - Danmark - 9 - 6400
4 sk. stukken kant på brev med langt indhold dateret Ærtebjerg d. 24.2.1864 annulleret med nr.stempel “221” og sidestemplet antiqua Feltpost No. 1 d. 26.2.1864 (= Sønderborg) til Petersborg pr. Sorø. Iflg. indhold fra 4. Dragonregiment 4. Eskadron på Als.
Lot: 119
Sluttet | 01-01-2017 23:59:59 |
Start bud: | DKK 750,00 |
Bud historik: | 0 bud |
Breve > Danmark posthistorie > Militaria