1897 - Danmark - 34B - 1000
5 øre Våben i par på brevkort (Partier fra Kjøbenhavn) dateret d. 8.6.1897 og annulleret med tysk stempel i Stettin d. 9.6.1897 og sidestemplet sort “Paquebot” til Ohrdruf, Tyskland.
Lot: 184
Sluttet | 13-12-2016 21:45:45 |
Vindende bud: | DKK 605,00 |
Bud historik: | 2 bud |
Våbentype
Våbentype tk. 12 3/4