1877 - Danmark - 25 - 8791
8 øre Tofarvet “artigheds”-klippet på foldebrev annulleret med nr.stempel “175” og sidestemplet antiqua Samsø d. 7.9.1877 til Kjøbenhavn. Indhold signeret af Christian Danneskiold-Samsøe (1838-1914), lensgreve, politiker og landmand. Modtog i 1908 Elefantordenen.
Lot: 229
Sluttet | 13-12-2016 21:57:00 |
Vindende bud: | DKK 400,00 |
Bud historik: | 1 bud |
Tofarvede øre
Tofarvet tk. 14