1946 - Danmark - 3700
20 øre Chr. X single på UNRRA kuvert med indhold dateret Gdynia d. 3.8.1946 og stemplet Rønne d. 7.8. 1946 til Grenå Havn. Fra dansk nødhjælpsarbejder i Polen - omtaler bl.a. “Snart stopper Smaabaadene til Bornholm, saa er det forbi med at sende noget Hjem”.
Lot: 264
Sluttet | 13-12-2016 22:05:45 |
Vindende bud: | DKK 300,00 |
Bud historik: | 1 bud |
FN Post
Breve > Danmark stempler > Bornholm