1898 - Dansk Vestindien - 6y

3 cents Tofarvet omv. rm. på brevkort (Hilsen fra St. Thomas, Carl Garte, Leipzig) stemplet St. Thomas d. 6.12.1898 til Bordeaux, Frankrig. Ank.stemplet d. 22.12. 1898. Flot tidligt litografisk postkort.

Lot: 353
Sluttet 01-01-2017 23:59:59
Start bud: DKK 1.250,00
Bud historik: 0 bud