1898 - Dansk Vestindien - 6y
3 cents Tofarvet omv. rm. på brevkort (Hilsen fra St. Thomas, Carl Garte, Leipzig) stemplet St. Thomas d. 6.12.1898 til Bordeaux, Frankrig. Ank.stemplet d. 22.12. 1898. Flot tidligt litografisk postkort.
Lot: 353
Sluttet | 01-01-2017 23:59:59 |
Start bud: | DKK 1.250,00 |
Bud historik: | 0 bud |
Postkort
Dansk Vest Indien
Breve > Dansk Vest Indien > Tofarvet tk. 14