1895 - Norge
10 øre helsagsbrevkort dateret Borgund annulleret med 4-ringsstempel “200” og sidestemplet Lærdal d. 19.8.1895 til Graz, Østrig. “200” blev benyttet ved sommerbrevhus i Kirkevold på Borgund Hotel fra 15.7.1895.
Lot: 414
Sluttet | 01-01-2017 23:59:59 |
Start bud: | DKK 300,00 |
Bud historik: | 0 bud |