1880 - Danmark - EB 4 - 8800
8 øre helsagsbrevkort dateret Hald annulleret med svagt nr.stempel "214" og sidestemplet antiqua Feltpost No. 1 d. 21.7.1880 til Ørumgaard pr. Daugaard Station. Skade i overkanten.
Lot: 258234
DKK 150,00 |
Helsager
Enkeltbrevkort
Breve > Danmark posthistorie > Militaria
Breve > Danmark posthistorie > Feltpost