1976 - Grønland - 60, 89 - 3900

2 kr. KGH 200 år og 5 kr. Isbjørn på adressekort for pakke fra Godthåb d. 12.1.1976 til København - eftersendt til Glostrup. Stemplet "Pakken Mangler Adr. Forespurgt" d. 3.2.1976.

Lot: 258368
DKK 60,00