1954 - Grønland - 6 - 3953
30 øre Isbjørn på brevkort (Jakob Danielsen: Hundeslædekører) dateret Nipisat og stemplet Godhavn d. 4.10.1954 til Lyngby, Danmark.
Lot: 258942
DKK 150,00 |
Postkort
Tegnede Kort
Postkort > Grønland
Breve > Grønland > Efter 1938