1959 - Danmark - 337 - 1000

30 øre Fr. IX (yderligt placeret) på brevkort dateret Beit Hanun i Gaza d. 12.6.1959 stemplet København d. 17.6.1959 og sidestemplet Dansk FN-Kommando UNEF til Skamby, Danmark. Fra FN-soldat ved Coy Gerner, DANOR BN, UNEF.

Lot: 260603
DKK 30,00