1888 - Danmark - SK 1157 - 5485
8 øre Tofarvet på brev med indhold dateret Nørre Næraa annulleret med stjernestempel SKAMBY og sidestemplet lapidar Nordfyenske JB:PK: d. 5.6.1888 til Odense.
Lot: 301007
Sluttet | 23-08-2017 21:37:58 |
Vindende bud: | DKK 105,00 |
Bud historik: | 2 bud |
Tofarvede øre
Tofarvet tk. 14
Breve > Danmark stempler > Lapidartype