1913 - Haiti - 1000

Brevkort med affaldet frimærke (Fort Ilet, Port au Prince, Haiti) dateret Petit-Goâve d. 23.2.1913 stemplet Kjøbenhavn - Korsør d. 12.3.1913 og rammestempel "Indgaaet med Mangel af Frimærke" til København, Danmark.

Lot: 262486
DKK 250,00