1911 - Slesvig - 6400
5 pfg. Germania på brevkort dateret Daressalam i Tysk Østafrika stemplet Kais. Deutsche Marineschiffspost No. 11 d. 18.6.1911 til Sønderborg. Sendt fra marinesoldat ombord på krydseren SMS "Seeadler" ved Tysk Østafrika.
Lot: 264641
DKK 200,00 |
Europa
Tyskland
Tyske Kolonier
Tysk Østafrika
Breve > Slesvig > 1. Verdenskrig