1913 - Slesvig - 6400
5 pfg. Germania på brevkort dateret Daressalam i Tysk Østafrika stemplet Kais. Deutsche Marineschiffspost No. 11 d. 19.3.1913 til Sønderborg. Sendt fra marinesoldat ombord på krydseren SMS "Seeadler" ved Tysk Østafrika.
Lot: 264643
DKK 300,00 |
Europa
Tyskland
Tyske Kolonier
Tysk Østafrika
Breve > Slesvig > 1. Verdenskrig