1929 - Danmark - 169 - 4874
Tysk Hindenburg udg. på Brevkort fra Berlin dateret Warnemünde og påsat dansk 15 øre Karavel stemplet Gjedser d. 23.7.1929 til Bukarest, Rumænien.
Lot: 266094
DKK 75,00 |