1977 - Rusland

2 kop. og 4 kop. på ekspeditions-brevkort (Nationalmannschaft Alpinistik) dateret Basislager Fortambek Gletscher i Tadzjikistan d. 3.8.1977 i forbindelse med bestigning af det 7105 m. høje bjerg Peak Korzhenenskaya stemplet i Osh, Kirgiristan d. 10.8.1977 til Dresden, DDR.

Lot: 266165
DKK 150,00