1963 - Danmark - SK 157.1 - 7500
25 øre Fr. IX på brevkort (Holstebro Hovedbanegård) dateret d. 11.8.1963 og sidestemplet med posthornstempel SØNDERPORT til Nykøbing F.
Lot: 266190
DKK 75,00 |
Breve > Danmark stempler > Posthorns Stempler
Postkort > Jernbanestationer
Postkort > Danmark Topografi