1867 - Danmark - 12 - 6780
3 sk. Krone/Scepter (2) på 6 sk. frankeret brev med indhold dateret Scherbeck d. 14.9.1867 annulleret med nr.stempel "75" og sidestemplet antiqua Varde d. 15.9.1867 via Ribe til Gelting pr. Cappeln, Schleswig. På bagsiden ank.stemplet Gelting d. 17.9.1867. Fuldt indhold. Uvist hvorfor afsendt fra Danmark.
Lot: 267028
DKK 600,00 |