1941 - Norge
Feltpostbrev med Viktoria mærke stemplet Feldpost d. 7. 11.1941 til Nürnberg, Tyskland. Fra soldat ved Feldpost nr. 07626 = AOK Norwegen med briefstempel Feldpost nr. L 43290 = Kommando Flughafenbereich 22/III stationeret i Stavanger. Sign. Pickenpack.
Lot: 370992
DKK 1.000,00 |
Europa
Tyskland
Tyske Rige
Breve > Norge > 2. verdenskrig