1931 - Norge
Amerikansk 2 cents Washington stemplet New York d. 8.5.1931 og norsk 30 øre Løve stemplet Bergen d. 4.8.1931 på Wilkins-Ellsworth Trans-Arctic Submarine Expedition brev til Chicago, USA. Signeret af Hubert Wilkins.
Lot: 267648
DKK 500,00 |