1852 - Danmark - 1 Ia - 3000

4 R.B.S. Thiele I på Preis-Courant dateret Stockholm d. 2.9.1852 annulleret med nr.stempel “24” og sidestemplet antiqua Helsingør d. 7.9.1852 til København. Forwarding stempel “Balfour, Ellah, Rainals & Co./Elsenore”. Tidlig forsendelse fra Sverige, ikke omtalt hos Karsten Jensen.

Lot: 3
Tid tilbage:Auktionen er afsluttet
Sluttet19-09-2017 21:00:18
Start bud:DKK 3.000,00
Eftersalg slutter:29-10-2017 23:59:00 (11 dage 10 timer )
Køb dette lot på eftersalget for DKK 3.600,00
Inkluderer gebyrer (20 %)