1862 - Danmark - 3

2 sk. 1855 udg. med fuld rand single på pænt lokalbrev fra provinsen annulleret med nr.stempel “121” og side-stemplet med blåt antiqua Kiel d. 28.10.186x (1862-63). Signeret Carl Lange. Smukt brev. AFA 14000,-

Lot: 15
Tid tilbage:Auktionen er afsluttet
Sluttet19-09-2017 21:02:06
Start bud:DKK 4.000,00
Eftersalg slutter:29-10-2017 23:59:00 (11 dage 10 timer )
Køb dette lot på eftersalget for DKK 4.800,00
Inkluderer gebyrer (20 %)