1860 - Danmark - 6, 7 - 4220

4 sk. 1858 udg. og 16 sk. 1857 udg. på 20 sk. frankeret brev fra dansk rayon 2 til tysk rayon 2 annulleret med nr.stempel “179” og sidestemplet Korsör Jernb.-Postexped. d. 20.8.1860 til Fischbek, Hannover. “Aus Daenemark” stempel fra Hannoversche Postamt i Hamburg. Over-frankeret med 2 sk. Signeret Carl H. Lange

Lot: 25
Tid tilbage:Auktionen er afsluttet
Sluttet19-09-2017 21:03:36
Start bud:DKK 1.500,00
Eftersalg slutter:29-10-2017 23:59:00 (11 dage 10 timer )
Køb dette lot på eftersalget for DKK 1.800,00
Inkluderer gebyrer (20 %)