1918 - Danmark - SF 2 - 8000
10 øre Soldaterfrimærke på brevkort dateret Garnisions-sygehuset stemplet Aarhus d. 10.12.1918 til Owatonna, Minn., USA. Sjælden anvendelse af soldaterfrimærke til udlandet.
Lot: 133
Sluttet | 29-10-2017 23:59:00 |
Start bud: | DKK 2.000,00 |
Bud historik: | 0 bud |
Soldater frimærker
Breve > Danmark posthistorie > 1. verdenskrig