1941 - Danmark - 6542
Ufrankeret feltpostbrev med indhold dateret Spandet d. 21.7.1941 stemplet Berlin d. 4.8.1941 til dansk frivillig gefreiter Hans Tychsen ved feldpost 47888 = 1. Sanitäts-Kompanie SS-Division Nord i Finland.
Lot: 355
Sluttet | 29-10-2017 23:59:00 |
Start bud: | DKK 500,00 |
Bud historik: | 0 bud |
2. verdenskrig
Breve > Danmark posthistorie > Feltpost