1917 - Danmark - 68 - 9670
5 øre Chr. X på brevkort dateret Livø d. 27.1.1917 og stemplet Løgstør d. 3.2.1917 til Kjøbenhavn. Befordret over isen med slæde: “Vores Posttrafik er kun naar Skipper gaar over isen med en lille isslæde paa Slæb”. Fra den Kellerske Anstalt på Livø. Interessant objekt.
Lot: 388
Sluttet | 29-10-2017 23:59:00 |
Start bud: | DKK 1.250,00 |
Bud historik: | 0 bud |
Breve > Danmark posthistorie > Ispost