1909 - Færøerne - SK 0348 - 3813
5 øre Fr. VIII på brevkort (Havneparti fra Klaksvig) dateret d. 27.1.1909 og annulleret med stjernestempel FUGLEFJORD til København, Danmark. Påskrevet: pr. S/S “Vesta”. Ank.stemplet Kjøbenhavn d. 16.2.1909.
Lot: 631
Sluttet | 19-09-2017 22:34:30 |
Vindende bud: | DKK 715,00 |
Bud historik: | 2 bud |
Danmark stempler
Stjernestempler
Breve > Færøerne > Stjernestempler