1921 - Færøerne - SK 1283 - 3890
5 øre Chr. X og 10 øre Genforening, samt Julemærke 1921, på julekort dateret Sumbø Fyr annulleret med stjernestempel SUMBØ og sidestemplet Brotype Ia Vaag d. 21.12.1921 til Nolsø pr. Thorshavn. Lidt nusset.
Lot: 635
Sluttet | 19-09-2017 22:35:06 |
Vindende bud: | DKK 1.815,00 |
Bud historik: | 5 bud |
Danmark stempler
Stjernestempler
Breve > Færøerne > Stjernestempler