1914 - Færøerne - EB 28 - 3800
10 øre Fr. VIII helsagsbrevkort dateret Thorshavn d. 27.6.1914 annulleret Kjøbenhavn d. 2.7.1914 og side-stemplet “Paquebot” til Hamburg, Tyskland.
Lot: 639
Sluttet | 24-09-2017 17:39:48 |
Start bud: | DKK 1.000,00 |
Bud historik: | 0 bud |
Skibspost
Breve > Færøerne > Stempler/skibspost