1915 - Island
Østrigsk 10 h. Franz Joseph ustemplet på brevkort dateret i Wien d. 15.11.1915 til Reykjavik, Island. Rødt censur stempel: “Überprüft Wien” og fejlsendt til Alaska, USA med violet stempel: Deficiency in Address Supplied by N.Y.P.O. Usædvanlig.
Lot: 700
Sluttet | 29-10-2017 23:59:00 |
Start bud: | DKK 750,00 |
Bud historik: | 0 bud |