1995 - Norge

3,50 kr. Blomster på flyvningsbrev stemplet Hesseng i Sør-Varanger d. 25.7.1995 til Stockholm, Sverige. Befordret med WWF (World Wildlife Fund) og H.R.H. Prince Philip (Duke of Edinburgh) Arctic Siberian Visit 1995 på flyvning fra Dickson (Russisk arktis) til Kirkenes i Norge med RAF BAe 146 (ZE701) maskine. Signeret af pilot og navigatør. På denne rejse indviede Prince Philip bl.a. den Internationale Biologiske Station (IBS) “Lena-Nordenskiold” ved Lena floden.

Lot: 269204
DKK 150,00