1916 - Tyskland

Ufrankeret fortrykt feltpostkort dateret d. 29.4.1916 stemplet Jüterbog fra Luftsch. (Luftschiffer) i Jüterbog-Neumarkt (Zeppelin base) til familiemedlem ved Feld Flieger Abteilung 63 Deutsches BeskidenKorps på Østfronten.

Lot: 271598
DKK 125,00