1911 - Norge

10 øre Posthorn på brevkort (Lap i Norge) dateret Lyngenfjord og stemplet Trondhjem d. 23.8.1911 med violet sidestempel "Advent Bay * Spitsbergen *" til Bamberg, Tyskland.

Lot: 271604
DKK 125,00