1918 - Danmark - SF 1 - 1000
5 øre Soldaterfrimærke på brevkort dateret Saltholm d. 16.8.1918 og stemplet Kjøbenhavn d. 17.8.1918 til København. Sjælden anvendelse ved den lille militær forlægning på øen Saltholm i Øresund.
Lot: 371010
DKK 500,00 |
Soldater frimærker
Breve > Danmark posthistorie > 1. verdenskrig