1940 - Sverige
Fortrykt illustreret feltpostkort dateret Finland d. 25.2.1940 med aftaget frimærke stemplet Haparanda F. til Värmlands Björneborg. Fra soldat ved SFK avd. 112, Haparanda F. Finsk censur.
Lot: 278334
DKK 60,00 |
Finland
2. verdenskrig
Breve > Sverige > 2. verdenskrig