1935 - Danmark - 204 - 6700

20 øre Karavel på brevkort dateret på M/S “Jylland” og annulleret med britisk stempel London M B d. 29.8.1935 til Kirk Sandall, Doncaster, England. Stemplet London MB (= movable box) ses kun sjældent i forbindelse med skibspost fra Danmark.

Lot: 371047
DKK 500,00