1844 - Colombia

1844. Portobrev fra La Guayra, Colombia dateret d. 7.6.1844 påskrevet "pr Iris nach Hamburg" med transit stempel Schiffs Brief-Post Hamburg d. 2.8.1844 og T.T.Hamburg d. 2.8.1844 til Basel, Schweiz. Ank.stemplet d. 6.8.1844. Flere portopåtegninger.

Lot: 280184
DKK 500,00